пʼятниця, 12 грудня 2014 р.

Святковий майстер- клас

Майстер- клас - свято для вас!!!
Наш музей запрошує всіх бажаючих,і дорослих,і дітей відвідати передсвятковий майстер-клас, на котрому ви зможете власноруч виготовити різдвяні прикраси та подарунки для свого дому і друзів.
Ми навчимо вас робити маленькі шедеври своїми руками: ялинки з паперу і макаронів, янголів із сіна та тканини, вітальні листівки, випікати імбирне печиво та прикрашати його солодким візерунком.
Щоб наша зустріч була цікавою та пізнавальною ми проведемо екскурс в історію українського традиційного вбрання, навчимо дівчат та жінок як правильно зав`язати святкову хустину і на завершення прочитаємо всі разом теплу новорічну казку.
Чекаємо вас 17 грудня о 17.00 год.

середа, 15 жовтня 2014 р.

Революція гідності



                                           Виставка світлин «Революція гідності» в Копичинцях

9-10 вересня у Копичинцях було презентовано пересувну виставку світлин «Революція гідності», присвячену переломним подіям на Майдані зимою 2013 -2014років.
На виставці було продемонстровано понад 100 фотографій, на  котрих застигли миттєвості  революції. Тернопільські фотографи  Микола Василечко, Іван Пшоняк, Ігор Крочак, які  і започаткували цю виставку, представили свої фото зроблені на Майданах Києва і Тернополя, а кожен район, в котрому демонструвалась виставка , доповнював її своїми фото- експонатами. Зокрема, в Копичинцях, експозицію виставки доповнили 13 фото, котрі відобразили незабутні моменти Революції гідності  на Гусятинщині.
     На   урочисте відкриття   прибуло багато гостей , в тому числі, очільники районної державної адміністрації та районної ради Аніловський Ігор Йосипович та Бойчук Василь Михайлович, депутати місцевих рад, священики і один із кандидатів у депутати до Верховної Ради Мацієвський Михайло Йосипович. Відкриття виставки  розпочалось театралізованим поетичним прологом у виконанні учнів школи- гімназії та учасників Копичинецького народного театру поезії «Слово». Це дійство зворушило всіх  присутніх , та повернуло у пам’яті до недавніх і таких трагічних подій. Поетичне слово, переплетене драматичною музикою,ще більше підсилило емоції, викликані сюжетами представлених фото.
Всі виступаючі ще і ще раз підкреслили значення історичних подій Майдану для майбутнього нашої держави, та наголосили, що нині нашим обов’язком є не тільки бути гідними пам’яті Небесної Сотні, але своїми вчинками продовжити їх справу - побудови справжньої європейської України.

   Також в Копичинцях до експозиції фотовиставки, організаторами котрої були працівники Копичинського музею театрального мистецтва Тернопільщини, було долучено 5 полотен художника Степана Ядловського, об’єднаних  спільною назвою «Революція на полотні». Степан Ядловський є нашим земляком, уродженцем села Яблунів. Він живе і працює в Києві і в часи революції був її активним учасником. Саме події Майдану  спонукали його до написання цієї серії  картин, серед котрих ,особливо символічні та наповнені  алегоричним змістом роботи – «Ворони на Майдані» та «Вогонь проти «чорної ікри».
Варто також зазначити, що Степан Ядловський, став ініціатором проведення у Копичинцях благодійного аукціону  - продажу власних робіт, кошти від котрого перерахував у фонд допомоги армії.
Незважаючи на короткотривалість виставки, вона залишила сильне враження у душі  кожного відвідувача. І це ще раз підкреслює важливість і потрібність подібних заходів.


              
            


середа, 27 серпня 2014 р.

Настав час об"єднатись для доброї справи.

У недільний святковий день 24 серпня, в День незалежності  нашої держави, в Копичинецькому Центрі культури і дозвілля відбувся не тільки традиційний патріотичний вечір- концерт під назвою "Єднаймося, свідомі українці!",але й благодійна ярмарка домашньої випічки, зініційована музеєм театрального мистецтва Тернопільщини для збору коштів на потреби української армії.
Організатори ярмарки дуже вдячні копичинецьким господиням-пекаркам, котрі охоче відгукнулись на ідею проведення такого заходу  і дружно об"єднались для доброї і, нині такої необхідної, справи.
    В благодійній ярмарці взяли участь майстрині -кондитери : Алла Чобіт, Оксана Ухач, Ірина Грещук, Наталя Барабаш, Оксана Негнека, Леся Дроздова. Вони спекли справжні вироби-шедеври - коровай з вишитим рушником і тризубом, торти і пляцки, оздоблені кольорами українського прапора, пряники  і кекси із національною символікою та багато інших смаколиків, котрі були такі цікаві, що шкода було їх куштувати.
    Бажаючих придбати випічку було дуже багато, так що, навіть, не всім вистачило посмакувати ярмарковими солодощами.   Натомість, вони мали змогу придбати інші сувеніри: прикраси з полімерної глини, (коралі, сережки, кулони та інше) ручної роботи школярки Христини Процанін, котрій окрема подяка, за те , що вона долучилася до благодійної акції.
Також свою сувенірну  продукцію представила фірма "Kopi.com.  
  Активними помічниками на ярмарці були волонтери Мар"яна Ничка і Дарина Виницька.
  Урочистості та святковості додало те ,що всі учасники і відвідувачі ярмарки були одягнуті у наші рідні українські вишиванки.
    Одночасно , музей  театрального мистецтва Тернопільщини, проводив благочинний аукціон- продаж картин з виставки художника Степана Ядловського. Маляр сам виступив із пропозицією зібрати кошти і передати їх для армії.
  Спільна справа дала добрі результати. В загальній сумі було зібрано 7 204 гривні і передано для придбання всього необхідного нашим воякам.











вівторок, 26 серпня 2014 р.

"Анатомія"


               Таку назву мала виставка, котра була  організована  музеєм і демонструвалася у танцювальному залі Центру культури і дозвілля з 10 по 25 серпня 2014 року . Автор виставки анатомічного рисунку - юна художниця, копичинчанка -   Ірина Лаврушко , котра навчається в Люблінському університеті митецтв . Вона представила 16 робіт зі своєї курсової практики,котрі виконані олівцем. Це перша спроба художниці публічно заявити про себе.
Початкову освіту вона здобула  в Копичинецькій музичній школі, у класі художнього мистецтва, то ж   хотіла перші відгуки про свої роботи почути від земляків і друзів з рідного міста.
На відкриття виставки прийшло чимало людей різного віку, але всі з зацікавленням оглядали рисунки Ірини.




       
 Перший крок зроблено, то ж бажаємо молодій художниці мистецького зростання і ще багато виставок в Україні та за її межами.

                            

Вногу з сучасними технологіями

"Копичинський музей театрального мистецтва Тернопільщини " прийняв участь у конкурсі Wikiday, котрий проходив у рамках проекту Вікіпедія, завдяки програмі  Бібліоміст.
 Дякуючи колегам з Копичинецької бібліотеки для дорослих, наукові  працівники музею долучилися до поповнення архіву української інтернетенциклопедії - Вікіпедія, подавши дві статті про наших відомих митців-копичинчан:  співака Клима Чічку- Андрієнка  та  писанкарів- Таню Осадцу, Аку Перейму, Зеновія Елиєва та інших.

Приємно, що одна із представлених статей стала переможницею конкурсу, а її автор, Руслана Савка, була  нагороджена пам"ятним призом- футболкою з логотипом конкурсу.