середа, 15 жовтня 2014 р.

Революція гідності                                           Виставка світлин «Революція гідності» в Копичинцях

9-10 вересня у Копичинцях було презентовано пересувну виставку світлин «Революція гідності», присвячену переломним подіям на Майдані зимою 2013 -2014років.
На виставці було продемонстровано понад 100 фотографій, на  котрих застигли миттєвості  революції. Тернопільські фотографи  Микола Василечко, Іван Пшоняк, Ігор Крочак, які  і започаткували цю виставку, представили свої фото зроблені на Майданах Києва і Тернополя, а кожен район, в котрому демонструвалась виставка , доповнював її своїми фото- експонатами. Зокрема, в Копичинцях, експозицію виставки доповнили 13 фото, котрі відобразили незабутні моменти Революції гідності  на Гусятинщині.
     На   урочисте відкриття   прибуло багато гостей , в тому числі, очільники районної державної адміністрації та районної ради Аніловський Ігор Йосипович та Бойчук Василь Михайлович, депутати місцевих рад, священики і один із кандидатів у депутати до Верховної Ради Мацієвський Михайло Йосипович. Відкриття виставки  розпочалось театралізованим поетичним прологом у виконанні учнів школи- гімназії та учасників Копичинецького народного театру поезії «Слово». Це дійство зворушило всіх  присутніх , та повернуло у пам’яті до недавніх і таких трагічних подій. Поетичне слово, переплетене драматичною музикою,ще більше підсилило емоції, викликані сюжетами представлених фото.
Всі виступаючі ще і ще раз підкреслили значення історичних подій Майдану для майбутнього нашої держави, та наголосили, що нині нашим обов’язком є не тільки бути гідними пам’яті Небесної Сотні, але своїми вчинками продовжити їх справу - побудови справжньої європейської України.

   Також в Копичинцях до експозиції фотовиставки, організаторами котрої були працівники Копичинського музею театрального мистецтва Тернопільщини, було долучено 5 полотен художника Степана Ядловського, об’єднаних  спільною назвою «Революція на полотні». Степан Ядловський є нашим земляком, уродженцем села Яблунів. Він живе і працює в Києві і в часи революції був її активним учасником. Саме події Майдану  спонукали його до написання цієї серії  картин, серед котрих ,особливо символічні та наповнені  алегоричним змістом роботи – «Ворони на Майдані» та «Вогонь проти «чорної ікри».
Варто також зазначити, що Степан Ядловський, став ініціатором проведення у Копичинцях благодійного аукціону  - продажу власних робіт, кошти від котрого перерахував у фонд допомоги армії.
Незважаючи на короткотривалість виставки, вона залишила сильне враження у душі  кожного відвідувача. І це ще раз підкреслює важливість і потрібність подібних заходів.


              
            


Немає коментарів:

Дописати коментар