пʼятниця, 20 травня 2016 р.

Святкуймо разом у музеї      18 травня світова громадськість відзначає Міжнародний день музеїв. В цей день всі музеї проводять свої  особливі заходи, екскурсії, виставки. Копичинський музей театрального мистецтва Тернопільщини до пізньої ночі був відкритий для відвідувачів  і вже традиційно в цей день  - безкоштовно. Вже п`ятий  рік  наш музей долучається до акції  «ніч в музеї» і щороку з цікавою програмою.
      Цьогорічна мистецька акція до дня музеїв в Копичинцях  «Святкуймо разом!» розпочалася з  яскравої вуличної виставки-інсталяції на порозі парадного входу Центру культури і дозвілля . Увагу перехожих   і відвідувачів привертали одягнені на манекени театральні костюми із вистав Копичинецьких народних театрів. Поряд з театральними атрибутами  на цій виставці досить гармонійно виглядали предмети із колекції кераміки Аки Перейми – мисткині США родом з Копичинець , котра  подарувала  рідному місту свої унікальні витвори.  Всі бажаючі  робили селфі на фоні експонатів виставки  і щиро вітали    працівників музею із професійним святом.
      В обідній час зали музею наповнилися гамірною дітворою віком 6-10 років. Діти оглянули експозицію музею в частині про ляльковий театр, познайомилися із різними видами ляльок, які представлені в експозиції. А після того для  маленьких відвідувачів був проведений майстер-клас по роботі з театральною лялькою «рукавичка», який провела керівник гуртка із  Будинку школярів Марина Мирославівна Пастушок. Діти після короткого уроку мали змогу самі спробувати керувати лялькою-рукавичкою.  А також  - всі разом зробили імпровізовану лялькову міні виставу, героями  якої були ляльки: Діда Мороза, Жабки, Котика та Їжачка. Діти із задоволенням зіграли казкових героїв, вправно вели імпровізований діалог між своїми персонажами, та навіть, зуміли наділити своїх ляльок характерами.
      На зміну малим відвідувачам нашої музейної програми прибули старші школярі.  Долучилися до святкувань і привітали музейників і гості із навколишніх сіл: Васильковець, Чабарівки, Самолусків та інших. Юна публіка із захопленням оглянула експозицію музею, адже дехто був тут вперше.  Директор музею - Руслана Мирославівна Савка підготувала для молоді екскурсію «Стежками Леся Курбаса і Клима Чічки-Андрієнка» .
      Вечірню частину святкової програми  продовжив перегляд у одному із залів музею відомого і популярного кінофільму «Ніч в музеї. Таємниця гробниці», котрий розпочався о 20.00 год.. Молодь, що зібралася на  перегляд в музейному кінозалі  до пізнього вечора насолоджувалась  захоплюючим сюжетом про пригоди  музейних мешканців у пошуках таємниці древньої скрижалі.  Гарячий чай , кава і печиво по-домашньому доповнили  особливу атмосферу у залі під час перегляду фільму. А ще суттєвою перевагою нашого музейного кінозалу є відсутність рекламних перерв.  Перегляди  фільмів, вистав , відеопрезентацій, мультфільмів  у музеї  стане хорошою традицією для копичинчан, де кожен знайде щось цікаве і корисне для себе у цьому дозвіллі.
      Святкування закінчилися, але залишилися приємні спогади  і народилися нові ідеї для наступної зустрічі.

                                            Старший науковий працівник  музею – Шикула О.В.

Немає коментарів:

Дописати коментар